ورود اعضا | عضویت در سایت | کاربر مهمان خوش آمدی

اخبار

 
گفت‌وگوی خبرگزاری آنا با اعظم کیان‌افراز درباره‌ی روند چاپ نمایشنامه در انتشارات افراز از آغاز تاکنون 1396/4/25 انتشارات افراز یکی از ناشران مطرح و شناخته شده در حوزه انتشار نمایشنامه و آثار نمایشی است. این مرکز نشر، کار انتشار نمایشنامه در قالب کتاب را زمانی آغاز کرد که تصور نمی‌شد نمایشنامه بتواند مخاطب عمومی و غیر تئاتری داشته باشد اما با تداوم این راه، حتی ناشران دیگری نیز به انتشار نمایشنامه علاقه‌مند شدند.
 
 
انتشارات افراز درگذشت ناگهانی و تاسف‌برانگیز کوروش اسدی را تسلیت می‌گوید 1396/4/3 انتشارات افراز درگذشت ناگهانی و تاسف‌برانگیز #کوروش_اسدی داستان‌نویس کشورمان را به خانواده، همسر داغدار و اهالی فرهنگ به‌ویژه جامعه‌ی ادیبان و داستان‌نویسان تسلیت می‌گوید. نامش مانا و راهش پررهرو باد.
 
 
«نظریه محاکات» منتشر شد/ بررسی محاکات در ادبیات و هنر 1396/4/3 کتاب «نظریه محاکات» نوشته ماتیو پوتولسکی با ترجمه رامین فرهادی توسط انتشارات افراز منتشر و راهی بازار نشر شد.
به گزارش روابط عمومی انتشارات افراز و به‌نقل از خبرگزاری مهر، کتاب «نظریه محاکات» نوشته ماتیو پوتولسکی به تازگی با ترجمه رامین فرهادی توسط انتشارات افراز منتشر و راهی بازار نشر شده است.
 
 
اولویت های فرهنگی از نگاه اهالی فرهنگ و هنر 1396/4/3 تهران - ایرنا - فرهنگ به عنوان عرصه ای که با زندگی اجتماعی انسان ها در آمیخته است، همواره نیازمند توجه و مراقبت است. فرهنگ هر جامعه ای بی شک در امور اخلاقی و انسانی جامعه تبلور می یابد و حتی می تواند در ساحت هایی چون سیاست و اقتصاد نیز تاثیرگذار باشد.
 
 
توضیح‌های دو مترجم درباره‌ ادعای سرقت ادبی 1396/4/3 در پی انتشار دو نامه سرگشاده در چند روز گذشته که حاوی اتهام سرقت ادبی در انتشار یک اثر ترجمه و پاسخ و ایراد اتهام مشابه و متقابلی بود، دو مترجم که در این بخث نام آن‌ها به میان آمده بود، در نامه‌های جداگانه‌ای، توضیح‌هایی مطرح کردند.
 
 
اعتراض یک ناشر به سرقت ادبی از اثر نویسنده کُرد 1396/4/3 مدیر نشر افراز با انتشار یادداشتی، با اعتراض به عملکرد یکی از ناشران که آن‌را اقدام به انتشار یکی از آثار ترجمه‌ی این انتشارات به نام مترجمی دیگر بیان می‌کند، اعلام کرد که این موضوع را در مراجع ذی‌صلاح قضایی پیگیری می‌کند.
 
 
بررسی پرونده رمان بختیار علی و ماجرای سرقت ادبی 1396/4/3 در شرایطی که مدیر نشر نیماژ نسبت به شکایت نشر افراز در ارتباط با انتشار رمان «جمشیدخان عمویم...» رای منع تعقیب گرفته است، مدیر نشر افراز از پیگیری این پرونده و شکایت از مترجم متهم خبر داد
 
 
انتشارات افراز؛ ناشر رسمی آثار بختیار علی در ایران؛ منتشر کرد: 1396/3/13 ترجمه مقالات راوی «آخرین انار دنیا»/ چرا اورفئوس به عقب نگاه کرد
کتاب «به عقب نگریستن اورفئوس» نوشته بختیار علی با ترجمه سردار محمدی توسط انتشارات افراز منتشر و راهی بازار نشر شد.
 
 
«واسطه ازدواج» منتشر شد 1396/3/8 نمایشنامه «واسطه ازدواج» نخستین جلد از مجموعه نمایشنامه‌های تورنتون وایلدر توسط نشر افراز منتشر شد.
 
 
 
«آخرین روزهای زندگی هلاله» در بازار کتاب/ تقابل زندگی شرقی و غربی 1396/3/1 رمان «آخرین روزهای زندگی هلاله» نوشته عطا نهایی با ترجمه رضا کریم مجاور توسط نشر افراز منتشر و راهی بازار نشر شد.
 
 
کتاب «تئاتر در متن» منتشر شد 1396/2/26 «تئاتر در متن» نوشته حسن پارسائی با رویکرد ساختاری-تحلیلی به بررسی اهمیت متن در نمایشنامه می‌پردازد.
 
 
«خواب های محرمانه» و «میان ۲۴ و ۳۰» به بازار نشر آمدند 1396/2/25 دو مجموعه شعر «خواب های محرمانه» و «میان ۲۴ و ۳۰» در قالب عناوین جدید مجموعه شعر امروز ایران توسط انتشارات افراز منتشر و راهی بازار نشر شدند.
 
 
ناشران و چند پیشنهاد برای بهبود فضای نشر 1396/2/18 تهران- ایرنا- شفاف سازی رویه ها و دستورالعمل های چاپ کتاب، اختصاص حمایت های یارانه ای به حوزه نشر و تقویت قوانین مربوط به حق تکثیر، از جمله پیشنهادات ناشران برای بهبود فضای نشر در حاشیه سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است.
 
 
اعظم کیان‌افراز سخنگوی انجمن صنفی زنان ناشر: در سینما و تلویزیون باید به ابعاد گسترده زندگی و شخصیت زن‌ها توجه شود، چراکه شاهد پیشرفت زنان در زندگی اجتماعی و شغلی در حوزه‌های مختلف هستیم. ‎ 1396/2/17 ‎انتقاد از بی‌اعتنایی به ابعاد متنوع زندگی زن در تلویزیون و سینما
‎در نشست، «زن، کتاب و سینما» عنوان شد: در سینما و تلویزیون مدام نقش کلیشه‌ای از زن می‌خواهند. متاسفانه در تلویزیون یک الگوی هندی مقابل شما می‌گذارند و خواست‌شان این است که فیلم‌نامه‌‌نویس و فیلم‌ساز خودشان را با آن الگو‌ها منطبق کنند.
 
 
در رونمایی کتاب «تاریخ تیاتر در ایران» عنوان شد: تاریخ همه‌ی هنرها باید مکتوب شود 1396/2/17 به گزارش روابط عمومی انتشارات_افراز و به نقل از آرتنا: آیین رونمایی کتاب « #تاریخ_تئاتر_در_ایران » روز شنبه (16 اردیبهشت) با حضور #اعظم_کیان‌افراز پژوهشگر و مدیر #انتشارات_افراز و علی دلاوری مقدم، عاطفه بهرامی و اشکان زارعی از گروه مترجمان اثر در سالن کتابنمای 1 سرای اهل قلم #نمایشگاه_کتاب_تهران برگزار شد.
 
 
بخشی از مصاحبه‌ی اعظم کیان‌افراز مدیر انتشارات افراز منتشر شده در روزنامه اعتماد به تاریخ 26 فروردین 1396 1396/2/17 متاسفانه نبود مکانی ثابت و مناسب، بزرگ‌ترین معضل نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است که باید حل شود. جای تاسف است که دیواری کوتاه‌تر از صنعت نشر و اهالی‌اش وجود ندارد. چگونه است که دیگر نمایشگاه‌ها در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار می‌شوند؟! باید این اتفاق برای نمایشگاه کتاب تهران هم بیفتد که مکانی مناسب و ثابت برای برگزاری آن اختصاص داده شود.
 
 
کارنامه‌ی انتشارات افراز 1396/2/13 وعده دیدار ما در سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران شهر آفتاب سالن A2 راهرو ۱ غرفه۱۱
منتظر شما هستیم.
 
 
🎭هفتم فروردین روز ملی تئاتر مبارک باد🎭 1396/1/7 به گزارش روابط عمومی انتشارات افراز و به‌نقل از ایران تئاتر؛ برای نخستین بار ۷فروردین برابر با ۲۷ مارس، روز جهانی تئاتر، روز ملی تئاتر اعلام شد و در تقویم رسمی کشور قرار گرفت.
 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ...
<<    <      >    >>